Для яких завдань потрібна цукорниця?

Цукор, що традиційно подається до чаю або кави, повинен мати привабливий вигляд, бути розсипчастим і м’яким, без будь-яких сторонніх запахів. Найкраще зберігати делікатний продукт у цукорниці з порцеляни, тоді висока вологість, незмінно присутня на кухні або близьке сусідство з прянощами, не будуть йому небезпечні. Керамічний посуд не тільки гігієнічний, але ще й дуже гарний. Завдяки їй кожне чаювання перетворюється на свого роду священнодійство, головне завдання якого – підвищити настрій і зарядити бадьорістю на весь майбутній день. Замовити якісні цукорниці ви можете на сайті https://ars.ua/ru/posud/stolovij-posud/cukornici/.

Історична довідка

Перші фарфорові цукорниці були завезені до Європи з Китаю. Вони поміщалися в дерев’яні скриньки для зберігання та транспортування чаю. Спеціальна дерев’яна скринька з кришкою мала кілька відділень з розташованими в них керамічними або скляними судинами. В одних ємностях був сухий чай, інші залишалися порожніми і призначалися для заварювання напою, а найбільшою був цукор.

Подібна ідея зберігання дуже сподобалася англійцям. Саме вони в середині XVIII століття стали виготовляти аналогічні фарфорові цукорниці, які подавалися до столу під час чаювання. Раніше потреба у такому предметі сервірування не виникала. Спочатку декоративні ємності для зберігання цукру точно копіювали китайські зразки. Вони нагадували піалу, яку накривали невеликим блюдцем. Паралельно з використанням керамічних ємностей для цукрового піску на стіл ставили срібні кошики для шматкового рафінаду.

З розвитком в Англії фарфорових мануфактур, зовнішній вигляд цукорниці вдосконалювався. Вона почала включатися у великі обідні або чайні сервізи та виконуватись у загальній стилістиці наборів. Чай набував популярності і в інших європейських країнах, його споживання зростало, паралельно розширювалося і виробництво порцеляни. Тому цукорниці почали випускатися повсюдно, а їх декор ставав дедалі більш вишуканим та розкішним.

Проте англійці зробили найбільший внесок у розвиток цього предмета посуду. Так, за часів правління Георга III (кінець XVII – початок XIX ст.) у побуті з’явилося «тріо»: заварювальний чайник, цукорниця та молочник, що стало класикою європейської їдальні сервірування. Сервізи виготовляли у так званому георгіанському стилі – химерній суміші рококо та класицизму з чималою часткою східного впливу.

Сьогоднішні цукорниці практично не відрізняються від своїх попередниць, що випускалися майже три сторіччя тому. Вони, як і раніше, складаються з широкої судини, об’ємом 250-600 мл і щільно притертої кришки, в якій часто буває отвір під ложку або спеціальні щипці. Є й відкриті різновиди для шматкового рафінаду.

Плюси та мінуси матеріалу

Цукровиці бувають не лише порцеляновими. Для їх виробництва застосовується:

  • фаянс;
  • кераміка;
  • Скло;
  • метал;
  • пластмаса.

Однак саме порцеляна вважається оптимальним матеріалом для чайного посуду. Тому є кілька причин. Головна перевага порцеляни – гігієнічність. Завдяки високій щільності черепка і покриває поверхню виробів глазурі, пил і бруд не в’їдаються в пори і легко видаляються. Сучасна порцелянова посуд не постраждає в посудомийній машині, необхідно лише регулювати температуру нагрівання води.

У складі матеріалу немає шкідливих для здоров’я добавок, він «дихає» і не дає цукру забороняти, набуваючи характерного неприємного присмаку. Порцелянова ємність добре захищає від зовнішньої вологи та небажаних запахів. Вона ідеально зберігає природний смак цукру, що важливо з кулінарної точки зору. «Солодкий наповнювач» і матеріал не вступають у хімічну реакцію, як це відбувається, наприклад, при контакті з металевим або пластиковим посудом.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*