Захворювання щитовидної залози: поширені недуги та їх симптоми

Щитоподібну залозу нерідко називають "другим серцем", тому своєчасна діагностика захворювань та їх лікування – питання украй важливе. Від роботи щитовидки залежить здоров'я інших органів, і навіть загальний стан людини. Будь-який збій в енергопотоці організму може призвести до серйозних наслідків від простої розсіяності свідомості до проблем із серцем. Саме тому необхідні профілактика та періодичні обстеження щитовидної залози.

Пропонуємо розглянути "найпопулярніші" захворювання на сьогоднішній день.

Гіпотиреоз

Під гіпотиреозом розуміється стан, коли в організмі спостерігається нестача гормонів, що виділяються щитовидною залозою. З'являються проблеми з обміном речовин, одним із результатів є ожиріння. Симптоматика цієї хвороби різна: загальний стан організму зазвичай досить млявий, людина швидко втомлюється, стає повільним. Якщо своєчасно не почати лікуватись – може виникнути серйозний набряк. У дітей спостерігаються різні форми відсталості у розумовому розвитку (за відсутності належного лікування). Констатувати факт хвороби допоможе аналіз ТТГ та інші дослідження під чуйним керівництвом лікаря-ендокринолога.

Гіпертиреоз

На відміну від гіпотиреозу, це захворювання пов'язане з надлишком гормонів, що виробляються: підвищений рівень гормонів Т3 і Т4. Симптоматика різна: у пацієнтів діагностується прискорений пульс, аритмія та інші проблеми із серцево-судинною системою. У хворого знижується вага через прискорений метаболізм. Виникають проблеми з боку шлунково-кишкового тракту, а також нервової системи (дратівливість, занепокоєння). Для лікування потрібно приймати спеціальні препарати, які пригнічують надмірну активність щитовидки, також рекомендується дотримуватися спеціальної дієти.

Зоб

Досить неприємна хвороба, що полягає у збільшенні залози. При запущеному стані вона може збільшитися настільки, що важко дихати і ковтати. При надмірному розвитку зоба доводиться виконувати операцію видалення пухлини.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*