Офтальмологічна клініка у Вишневому — ТОП послуги

Офтальмолог – лікар, який займається діагностикою та лікуванням захворювань очей, повік, слізних залоз. Іноді лікаря цієї спеціальності називають окулістом.

Основні обов'язки:

  • прийом та огляд пацієнтів;
  • діагностика захворювання;
  • призначення лікування;
  • проведення операцій (у лікарнях чи спеціалізованих клініках);
  • рекомендації щодо носіння окулярів та контактних лінз.

Важливі якості та навички

Офтальмолог знає фізіологію та анатомію ока, а також розуміється на патологіях та хворобах органів зору. Фахівець володіє сучасними методами діагностики та лікування захворювань. Для роботи окулісту необхідно знатися на захворюваннях інших органів, що впливають на зір.

Кандидат на посаду офтальмолога має бути відповідальним, акуратним, стресостійким. Ця робота підійде для людини з гарною пам'яттю та аналітичним мисленням. При роботі з пацієнтами лікарю необхідно бути доброзичливим, ввічливим, терплячим та тактовним.

На сьогоднішній день офтальмологи дуже потрібні. Вони працюють як у державних, так і у приватних клініках. Молоді лікарі можуть почати рух кар'єрними сходами з салонів оптики, а досвідчені фахівці, як правило, працюють у науково-практичних центрах та інститутах.

Історія професії

Найдавнішим офтальмологом на нашій планеті вважається єгиптянин Пепі-Анк-Ірі (1600 до н.е.), ім'я якого було знайдено на надгробній плиті при археологічних розкопках. Звичайно, і Гіппократ, і Цельс, і Авіценна займалися лікуванням очей, але систематизувати всі знання про них першим не зміг медик, а німецький математик і астроном І. Кеплер (XVII ст.), який описав кришталик як оптичну систему.

Це дозволило через століття Ж. Давіелю — французькому хірургу — запропонувати унікальний спосіб лікування катаракти через розріз очного яблука і відкрити епоху хірургічної корекції зору. Ще через століття німецький лікар Г. Гельмгольц винайшов офтальмоскопічне дзеркало і розглянув око. У ХІХ столітті повсюдно виникають офтальмологічні суспільства, починається викладання патологій ока у складі курсу загальної хірургії.

Російську офтальмологічну школу створили Н. Бер, Е. Фукс, Х. Кон, Є. Адамюк, Л. Белярмінов, С. Головін, С. Федоров та багато інших видатних представників професії.

ХХ століття – час відкриття способу лікування відшарування сітківки, пересадки рогівки, біомікроскопії ока та хіміотерапії. Усе це вивело офтальмологію нового рівня. Винахід комп'ютерних методик обстеження та лазерних технологій зробило офтальмологію якісно нової, що щадить у частині хірургії. Переоснащення клінік перетворило науку на індустріальну галузь, що значно покращило лікування хвороб очей.

Джерело: https://glazgo.com.ua/

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*