Імплантація зубів під ключ, лікування карієсу в Новомосковську

Навіщо потрібні вініри

Тісний зв'язок між вінірами та «голлівудською усмішкою» не випадковий. В естетичній стоматології тонкі накладки на зуби використовують майже 40 років — з початку 80-х минулого століття. До цього понад 50 років прототипи сучасних вінірів були декорацією в кінематографі. З їхньою допомогою акторам у прямому сенсі створювали гарний рівний зубний ряд для сцен, у яких їхні обличчя знімали крупним планом. Хоча вініри не новинка у стоматології, питань про них у пацієнтів клінік досі багато. У цій статті ми намагатимемося відповісти на головні з них. Де краще слідкувати за станом своїх зубів в Новомосковську? Відповідь очевидна — цен стоматологія alefclinicplus.com!

Що таке вініри на зуби

Вініри для зубів – що це? Це стоматологічні ортопедичні конструкції – тонкі пластини-накладки з кераміки чи композитних матеріалів, які закривають лицьову сторону зубів. У більшості випадків їх використовують для покращення естетики зубів. Зазвичай встановлюють на передні зуби, але за бажанням клієнта вініри можна встановити на зуби, які видно при посмішці. Наприклад, з першого по п'ятий з обох боків на верхній та нижній щелепі. У реальному житті і на фото вініри для зубів непомітні, все, що бачать оточуючі, це приголомшливу білу посмішку і рівні, без найменших вад зуби.

Чим вініри відрізняються від коронок та композитної реставрації

Вініри, коронки та композитна реставрація вирішують різні стоматологічні завдання:

  1. Вініри призначені для покращення зовнішнього вигляду зубів. З їхньою допомогою можна за кілька днів, іноді, за одне відвідування стоматолога ортопеда, отримати рівний зубний ряд, приховати візуальні дефекти — некрасивий колір, потемнілі пломби, кривизну.
  2. Завдання коронки – захистити зуб від руйнування. Зазвичай коронки встановлюють на зуби після лікування кореневих каналів та видалення нервів. Після розтину порожнини при пульпіті, періодонтит або карієс зуб стає більш вразливим, швидше руйнується. Щоб зберегти його, поверхня повністю покривається коронкою.
  3. Композитна реставрація – це відновлення форми частково зруйнованого зуба за допомогою пломбувальних матеріалів. Наприклад, коли відкололася частина коронки або лікаря довелося видалити емаль і дентин на значній ділянці через сильну поразку карієсом.

Резюмуємо відмінності: за допомогою вінірів усувають візуальні дефекти, коронки необхідні захисту зубів від руйнування, композитна реставрація — відновлення пошкоджених зубів.

Чим вініри відрізняються від брекетів

І вініри, і брекети використовують, щоб усунути дефекти та зробити усмішку красивою. Але вирішують це завдання вони по-різному:

  1. Вініри — це незнімні накладки, які прикріплені на поверхню зуба і залишаються там назавжди (якщо не виникає потреба замінити їх). Вони створюють потрібний візуальний ефект.
  2. Брекети — це знімна ортодонтична конструкція, завдання якої фізіологічно змінити розташування зубів у зубному ряді, виправити прикус. Після того, як мети досягнуто, брекети знімають.

Далеко не завжди винірів достатньо, щоб усунути дефект. Наприклад, якщо у пацієнта зуби сильно викривлені, неправильний прикус, встановлювати вініри не рекомендується. Щоб за допомогою їх створити ефект рівного ряду, зуби доведеться сильно обточувати, а це в рази прискорить їх руйнування. При таких дефектах доцільно вирівняти зуби за допомогою брекетів.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*