Які матраци попереджають утворення виразок на тілі хворого

Багато людей, яким через хворобу або травму доводиться багато часу проводити в положенні лежачи, стикаються з такою проблемою, як пролежні. Якщо пустити все на самотік, дуже швидко виразками покриється велика площа тіла хворого. Як наслідок, його життя стане ще більш нестерпним. Але й тим, хто за ним доглядає, також буде непереливки.

Будь-якій хворобі простіше запобігти, ніж лікувати. Тому не слід чекати, поки проблема набуде значних масштабів. Якщо в будинку з’явився лежачий хворий, для нього варто відразу купити медичний матрац від пролежнів.

Види матраців, які запобігають появі виразок на тілі

Відповідно до принципу дії, вироби поділяються на такі види:

 • Статичні. Найчастіше виконують одночасно протипролежневу та ортопедичну функції. Завдяки рівномірному розподілу ваги в ліктях, крижах, сідничній кістці виходить досягти терапевтичного ефекту.
 • Динамічні. Протипролежневі матраци з компресором складаються з великої кількості секцій, які у певній послідовності наповнюються повітрям. Ефективність таких пристосувань вища. Їх можна застосовувати навіть за наявності серйозних проблем зі шкірою. Але робота над загоєнням ран повинна вестися комплексно.

Динамічні вироби додатково поділяються на два типи. У складі балонних знаходяться порожнисті трубчасті ємності, які заповнюються повітрям по всій довжині. В секційних моделях повітря надходить в них у шаховому порядку. Легкий масажний ефект, який вони надають, сприяє покращенню циркуляції крові у м’яких тканинах. Як наслідок:

 • Знімається напруга у м’язах.
 • У певних ділянках тіла зменшується біль.
 • Проходить дискомфорт через тривале лежання.
 • Прискорюється загоєння вже наявних ранок.
 • Шкіра насичується киснем і на ній не утворюються почервоніння та виразки.

Особливості протипролежневих матраців

Ортопедичні пристрої є високоефективними. Вони прості в експлуатації та дуже комфортні. Профілактика та лікування пролежнів здійснюються за рахунок зменшення тиску у певних ділянках тіла та активного регулярного масажного впливу (залежно від моделі). До інших плюсів матраців відносять:

 • Використання під час виробництва виробів екологічних матеріалів.
 • Асортименти продукції, що дозволяє підібрати модель виходячи з запитів.
 • Можливість замовити товар на будь-який бюджет.
 • Тиху роботу компресора, завдяки чому він не заважає повноцінно відпочивати людині, яка проходить реабілітацію, та її оточенню (стосується комірчастих і трубчастих моделей).

Протипролежневі системи, представлені на сайті OSD — це якість перевірена часом. Виробники дають на них гарантію від шести місяців до одного року. Вся продукція сертифікована, відповідає стандартам, які зафіксовані в нормативних актах країни.

Як вибрати модель і що впливає на ціну

Під час оформлення замовлення основну увагу слід приділити стану людини, для якої купується виріб. Якщо вона здатна самостійно перевертатись і навіть вставати, достатньо придбати протипролежневий матрац із функцією статики. Для тих, у кого спостерігається повна знерухомленість, краще замовити пористий варіант. Завдяки постійній зміні точок опори він допоможе запобігти можливим застоям. Це сприятиме загоєнню вже наявних ранок і не дасть з’являтися новим.

На вартість виробу впливають:

 • тип аксесуару для відпочинку та сну;
 • його функціональне призначення;
 • матеріали, що використовуються при виробництві.

Іноді доводиться платити за бренд. Але купуючи в ОСД, покупці платять виключно за якість продукції, яка важлива для комфортної реабілітації пацієнта.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*