Де застосовується фотопапір для струменевих принтерів, плоттера

Вибір фотопаперу для струменевих принтерів

Фотопапір є традиційним паперовим носієм для друку фотографій та інших графічних матеріалів на струменевих принтерах. Багато хто помиляється, вважаючи, що фотопапір для струменевих принтерів є надмірністю, без якої легко обійтися. Графічні матеріали, надруковані на струменевому принтері на звичайному офісному папері, мають низьку якість, характеризуються поганою передачею кольору, швидко вицвітають і легко ушкоджуються. Матовую фотобумагу формату А4 ви можете замовити по гарній ціні тут https://fotoink.com.ua/matovaya-fotobumaga-a4/.

Особливості фотопаперу

Фотопапір для струменевих принтерів відрізняється від звичайного офісного паперу рядом характеристик. Фотопапір призначений для друку різних графічних матеріалів, відповідно, він характеризується певною структурою. Фотопапір складається з декількох шарів, кожен з яких забезпечує певну функцію:

  • вбирання чорнила,
  • фіксацію фарби,
  • захист фотографії від пошкоджень,
  • покращення зовнішнього вигляду роздруківки.

Типи фотопаперу для струменевих принтерів

Залежно від складу верхнього шару лицьової сторони виділяють три групи фотопаперу:

  • матова,
  • напівглянсова,
  • глянсова.

Усі ці три групи знаходяться приблизно в одному ціновому діапазоні. Відмінності між ними полягають не як, а в галузі застосування.

Глянцевий фотопапір

Глянцевий папір для струменевих принтерів може бути формату А4 або будь-якого іншого розміру. Глянцеве покриття надає паперу певних функціональних властивостей. Фотографія, зроблена на фотопапері цього типу, при хорошому освітленні виглядає яскравіше і насиченішим, ніж та, що надрукована на матовому носії.

На жаль, фотографії, надруковані глянцевому папері, легко бруднюються відбитками пальців. Щоб уникнути цього, краще помістити ваші знімки у фотоальбом або під рамку. Використання глянцевого паперу ускладнене ще й тим, що принтери, що використовують пігментне чорнило, дають неякісний результат із цим типом аркушів. Пігментне чорнило погано вбирається в такий папір, роздруківки виходять неякісними, легко мажуться пальцями.

Щоб підвищити довговічність фотографії та ефективно протидіяти появі на ній відбитків пальців, можна використовувати більш дорогий фотопапір особливого типу – суперглянцевий. Особливий шар мікропор на поверхні цього виду фотопаперу для струминного друку допомагає ефективніше захистити його від пошкоджень.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*