Будівництво сонячних електростанцій під ключ: перспективи використання дахів житлових багатоповерхівок

Використання дахів житлових багатоповерхівок для будівництва СЕС в Україні можна розглядати як варіант розвитку розподіленої енергетики та енергетичної незалежності споживачів, але має свої складності

Якщо аналізувати перспективи використання дахів житлових багатоповерхівок, то головна проблема, з якою доведеться зіткнутися охочим замовити будівництво сонячної електростанції — це її вартість, вона буде практично непідйомною для ОСББ. Сьогодні вартість 1 кВт потужності сонячної електростанції складає близько 450 — 600 доларів (це усереднене значення). При встановленні СЕС потужністю 30 кВт потрібно мінімум 15 тисяч доларів — таких коштів у ОСББ просто немає. При цьому їй немає сенсу оформляти в банку кредит на сонячну електростанцію — дуже високий відсоток, а також тривалий період окупності. Якщо для промислової СЕС він становить не більше 3 років, то для ОСББ (при тарифах, що діють, на електроенергію для приватних осіб) він досягне мінімум 9 років. Але лише в тому випадку, якщо кредит буде оформлено за пільговою кредитною ставкою.

Будівництво СЕС в Україні: які перспективи багатоповерхові житлові будинки.

Розглядаючи перспективи житлових багатоповерхівок як об’єктів для встановлення сонячних електростанцій, то можна відзначити й інші фактори, які сильно впливають на цей процес:

  • Варіант використання СЕС на даху багатоповерхівки — це компенсація електроенергії, яка використовується для послуг загального користування — освітлення під’їзду, робота ліфтів, домофону тощо.
  • На користь СЕС на даху багатоповерхівки говорить про можливість її підключення до системи Net Billing, адже ОСББ можна класифікувати як «активного споживача». Крім того, не потрібно оформляти дозвільну документацію для її підключення.
  • Житлова багатоповерхівка — досить енергомісткий об’єкт, але при цьому площа даху, яка реально придатна для встановлення сонячних панелей, насправді не дуже багато. Тому СЕС зможе компенсувати лише невелику частину енергії, що споживається її мешканцями.
  • Можливість здачі даху в оренду для комерційних підприємств, які розташовані поруч, але не мають умов для встановлення сонячної електростанції на власному даху.

Фахівці сходяться на тому, що монтаж сонячних електростанцій на даху житлових багатоповерхівок — це можливість розвитку розподіленої генерації, яка дозволяє стабілізувати енергосистему країни загалом. Держава навіть планує певним чином стимулювати будівництво СЕС в Україні https://rayton.com.ua/budivnytstvo-sonyachnyh-elektrostantsij/, покриваючи до 70 відсотків видатків, але при цьому надаючи не більше 1 млн грн для одного ОСББ. Тому якщо тверезо оцінювати перспективи дахових сонячних електростанцій, будівництво їх стане виправданим у той момент, коли зрівняються тарифи на електроенергію для приватних та юридичних осіб. У цьому випадку члени ОСББ будуть самі зацікавлені та шукатимуть можливості для монтажу сонячних електростанцій.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*